Abracs ABDD30020M Trade General Purpose Diamond Blade 300 x 10 x 20mm
Reviews on Trustpilot SKU: ABRA-ABDD30020M
VAT included
In stock
Description
Abracs ABDD30020M Diamond Blade General Purpose 300 x 10 x 20mm
Features:
  • Manufactured to the highest standards for maximum durability
  • Strengthened core for less flex and greater rigidity
  • Excellent performance and great value
  • 10mm diamond segment
  • Extended performance
  • Ferocious speed
  • Premium diamond quality
  • Manufactured to European safety standard EN13236
Specification:
  • Diameter: 300mm (12″)
  • Bore: 20mm
  • Segment height: 10mm